HP 715223-B21 Kit DL380P Gen8 E5-2603 V2 Processor Upgrade
price
Ships next business day.
  • In Stock: 11
  • Manufacturer: HP
  • Model or Part: 715223-B21
  • Condition: Refurbished
  • Weight: 3.00lb
United States Shipping
International Shipping
International orders begin processing as soon as payment is confirmed.
Expedited and Rush Shipping
Item Condition
New - Sealed or Open Box Condition
Excellent - Almost-New, Missing Original Packaging
Refurbished - Seller Refurbished, Good Condition, Previously Used Item
Product Name: Kit DL380P GEN8 E5-2603 V2
Product Type: Processor Upgrade
Processor Core: Quad-core (4 Core)
64-bit Processing: Yes
Processor Manufacturer: Intel
QuickPath Interconnect: 6.40 GT/s
Direct Media Interface: 5 GT/s
Width: 1.8"
Depth: 2.1"
L1 Cache: 256 KB
L2 Cache: 1 MB
L3 Cache: 10 MB
Clock Speed: 1.80 GHz
Product Series: E5-2600 v2
Processor Socket: Socket FCLGA2011
Product Model: E5-2603 v2
Product Line: Xeon
Platform Supported: PC
Process Technology: 22 nm
Thermal Specification: 159.8F (71C)
Thermal Design Power: 80 W